Regulamin

Aonesta

Firma Aonesta Sp. Z O.O. obsługuje tylko firmy/przedsiębiorców. Aonesta Spółka Z O.O., realizuje działania związane z importem i dystrybucją, dla podmiotów gospodarczych, w sprzedaży fakturowanej, na terenie wszystkich Państw Unii Europejskiej.

 

WARUNKI OGÓLNE

1. Firma Aonesta Spółka Z O.O. zwana dalej Aonesta znajdująca się także na stronie internetowej pod adresem www.aonesta.com, nie umożliwia dokonania zakupu za pośrednictwem tejże strony. 

2. Aby złożyć zamówienie, należy wypełnić formę kontaktową BOK (Biura Obsługi Klienta). Aby przejść do formy kontaktowej BOK kliknij tutaj.

3. Podczas składania zamówienia lub zapytania o wycenę, zostaniesz poproszony/na o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu email oraz numeru NIP. Podając dobrowolnie swoje dane, wyrażasz zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez Aonesta Twoich danych osobowych zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) podanych w formularzu zamówienia w celu realizacji zamówienia.

4. Nasze rozmowy telefoniczne mogą być rejestrowane w celu poprawy obsługi klienta.

JAK ZAMWIAĆ?

1. Odpowiedz na to pytanie znajdziesz w zakładce "Jak zamawiać?" lub klikając tutaj.

2. Jeśli ma dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy na jakimkolwiek etapie, prosimy o kontakt za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail info@aonesta.pl

3. Formularze kontaktowe, które nie zostały wypełnione poprawnie są ignorowane. 

4. W przypadku potrzeby zlecenia spółce Aonesta importu innej maszyny niż urządzenie medyczne lub kosmetyczne (np. skutera elektrycznego) prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

5. Importujemy TYLKO urządzenia kosmetyczne i medyczne. W przypadku chęci lub potrzeby importu innego rodzaju urządzenia, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

OFERTA CENOWA

1. Oferty cenowe są przesyłane elektronicznie na podany w formie kontaktowej adres e-mail.

2. W celu otrzymania oferty cenowej dotyczącej urządzenia, należy wypełnić formę kontaktową BOK (Biura Obsługi Klienta). Pamiętaj, aby szczegółowo opisać cechy/podzespoły urządzenia, które Cię interesuję. Aby przejść do formularza kontaktowego Biura Obsługi Klienta kliknij tutaj.

3. Oferty cenowe pozostają ważne 7 dni kalendarzowych od daty wysłania oferty. 

4. Podane w ofertach ceny, są cenami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT (8% dla urządzeń medycznych i/lub 23% dla urządzeń kosmetycznych.

5. Nie zajmujemy się importem materiałów niebezpiecznych, zakazanych lub substancji płynnych.

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

1. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest wpłata zadatku w wysokości 35-50% wartości zamówienia brutto dla zamówień powyżej 40 000 zł netto oraz 100% wartości zamówienia w przypadku kiedy zamówienie nie przekracza kwoty 40 000 zł.

2. Minimalna wartość zamówienia wynosi 10 000 zł netto.

3. Adres doręczenia można zmienić tylko za zgodą importera. 

4 Koszty dostawy na terenie EU, zawarte są w cenie oferty. 

5. Każde urządzenie jest sprawdzane przy Zamawiającym w dzień dostawy. 

6. W przypadku odmowy lub braku możliwości odebrania zamówienia w umówionym terminie bez wcześniejszego powiadomienia firmy o planowanych zmianach, Zamawiający zostanie obciążony podwójnymi kosztami dostawy.

7. Koszt przechowania nieodebranego zamówienia, wynosi 250 złotych netto za każde rozpoczęte 24 godziny.

8. Aonesta zastrzega sobie prawo odmowy wydania zamówienia w przypadku braku dokonania opłaty. 

9. W przypadku wystąpienia okoliczności całkowicie lub czasowo uniemożliwiających realizację przyjętego zamówienia lub uniemożliwiających przyjęcie zamówienia, Aonesta zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia i/lub odmowy przyjęcia nowego zlecenia do realizacji.

10. Średni czas realizacji zamówień dla urządzeń importowanych to 14-21 dni roboczych. Czas oczekiwania na realizację zamówień kontenerowych wynos średnio 35 dni (dotyczy hurtowych dostaw urządzeń produkowanych na zamówienie). 

11. Czas realizacji zamówienia, ustalany jest z Kupującym, przed przyjęciem zlecenia do realizacji.

 

GWARANCJA I REKLAMACJA

1. Towary jakie importujemy są objęte gwarancją producenta.

2. W przypadku reklamacji należy kontaktować się z firmą Aonesta pod adresem e-mail info@aonesta.pl

3. Podstawą wszczęcia procedury reklamacyjnej jest faktura vat, którą Klient otrzymuje wraz z zamówionym towarem oraz wypełniony formularz reklamacji. Szczegóły na temat reklamacji znajdują się w polityce reklamacji

4. Wszystkie koszty przesyłek zwrotnych oraz wszystkie inne koszty związane z dostarczeniem towaru do producenta i/lub dystrybutora oraz od producenta i/lub Dystrybutora, do Zamawiającego, pokrywa Zamawiający.

5. Aonesta nie odpowiada za wady towarów importowanych na zamówienie klienta.

6. Aonesta nie odpowiada za cechy produktu nieuzgodnione z przedstawicielem Aonesta, przed złożeniem zamówienia (np. wersję językowe, kolor itp.)

7. Aonesta nie przyjmuje zwrotów urządzeń importowanych na specjalne zlecenie Zamawiającego. 

8. Aonesta oferuje pełne wsparcie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Dokonując zakupu urządzenia z pomocą firmy Aonesta, możesz liczyć na bezpieczną transakcję oraz pełne wsparcie na każdym etapie.

9. Przedłużenie gwarancji jest usługą odpłatną, która wiąże się z dodatkową opłatą za roczny serwis urządzenia.

SZKOLENIE

1. Sprzedawca przeprowadzi darmowe szkolenie instruktażowe dla Kupującego (na zamówionym urządzeniu) w dzień dostawy urządzenia do Kupującego.

2. Szkolenie oraz dojazd na szkolenie są w 100% darmowe, tylko jeśli szkolenie ma nastąpić w dzień dostawy.

3. Wyznaczenie daty szkolenia w innym terminie niż data dostarczenia zamówienia, oznacza dodatkowy koszt w wysokości od 300 zł netto + dojazd (patrz punkt 6)

4. W przypadku wyrażenia, przez Kupującego, chęci odbycia szkolenia w innym terminie, niż termin dostawy, Kupujący zapłaci Sprzedającemu 150 zł netto za każdą godzinę szkolenia.  Opłata minimalna to 300 zł. Aby skorzystać z darmowego szkolenia, upewnij się, że data szkolenia i dostawy to ten sam dzień. Jeśli będzie inaczej, powiadomimy Cię o tym zanim przyjmiemy Twoje zlecenie do realizacji.

5. Certyfikat ukończenia szkolenia instruktażowego, będzie możliwy do odebrania w ciągu 14 dni roboczych, po pozytywnie zakończonym szkoleniu. Certyfikat będzie wysłany na wcześniej wskazany adres e-mail. Wersja wydrukowana certyfikatu kosztuje 35 zł. netto.

6. Standardowy koszt dojazdu to 69 gr. netto za kilometr. Koszt dojazdu kalkulowany jest na podstawie sumy  przejechanych kilometrów z siedziby naszego przedstawiciela do klienta (w obie strony). 

7. W przypadku nie zastania klienta w umówionym terminie, po przybyciu na szkolenie klient zapłaci karę umowną w wysokości podwójnej stawki kilometrowej za każdy przejechany kilometr z siedziby naszego przedstawiciela do klienta (w obie strony)

DOSTAWA

1. Informacje na temat dostawy znajdziesz w zakładce "Dostawa". Aby przejść do zakładki "Dostawa" kliknij tutaj.

2. Na terenie Polski dostarczamy za darmo.

NIEZAPŁACONE FAKTURY

1. Wyznaczony termin płatności na fakturze jest terminem ostatecznym.

2. Monit w wysokości 75 zł netto, wystawiany jest po terminie płatności wskazanym na fakturze.

3. Monity są wysyłane do dłużnika co 7 dni kalendarzowych, do momentu zapłaty na podany wcześniej adres e-mail.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosowane są obowiązujące przepisy prawa.

SERWIS

1. Standardowy koszt dojazdu serwisanta do klienta to 69 gr. netto za kilometr. Koszt dojazdu kalkulowany jest na podstawie sumy przejechanych kilometrów z siedziby Aonesta w Koronowie, do klienta (w obie strony).

2. Cena rocznego serwisu ustalana jest indywidualnie, dla każdego z importowanych towarów.

3. Przedłużenie gwarancji jest usługą odpłatną.

4. W przypadku, gdy klient zdecyduje się na przedłużenie gwarancji, niezbędne są coroczne (odpłatne) serwisy urządzenia.

6. Brak rocznego serwisu oznacza natychmiastowe anulowanie przedłużonej gwarancji.

PYTANIA?

Jakiekolwiek pytania prosimy kierować za pomocą poczty elektronicznej na adres info@aonesta.pl. Nasi przedstawiciele z biura obsługi klienta (BOK) są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty. Aby przejść do zakładki BOK (Biura Obsługi Klienta) kliknij tutaj.